بانک‌ها متعهد شدند تا پایان ماه جاری مانده تسهیلات مسکن روستایی را ابلاغ کنند

اشتراک گذاری این مطلب:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دهیاری باغان به نقل از روستانت ،عزیزا‌الله مهدیان با اشاره به اینکه برخی بانک‌های عامل هنوز سهمیه اعطای تسهیلات مسکن روستایی را به شکل ۱۰۰ درصد ابلاغ نکرده‌اند، گفت: برخی از بانک‌ها سهمیه اعطای تسهیلات ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومانی مسکن روستایی را به شکل ۱۰۰ درصد ابلاغ نکرده بودند که به همین منظور جلسه‌ای در اداره اعتبارات بانک مرکزی و با حضور نمایندگان بانک‌های عامل برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا بانک‌های عامل تا پایان ماه جاری سهمیه خود را به شکل ۱۰۰ درصد ابلاغ کنند، چراکه برخی بانک‌ها به عنوان مثال ۲۰ درصد از سهمیه خود را ابلاغ کرده‌اند که در این جلسه مقرر شد تا پایان ماه جاری این مشکل نیز برطرف شود.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن ادامه داد: بانک مرکزی و بانک‌های عامل معتقدند که باید از ساخت و نوسازی مسکن روستایی حمایت شود، چراکه در مدت ۴ ماه گذشته ۳۶ هزار قرارداد از سهمیه ۲۰۰ هزار واحدی در بانک‌ها به امضا رسیده است و امیدواریم تا پایان سال جاری تمام این سهمیه جذب و با پرداخت تسهیلات به پایان برسد.

پیشتر مهدیان در مصاحبه ای گفته بود که برخی بانک‌ها سخت‌گیری کرده و برخی بانک‌ها نیز نمی‌پذیرند که تسهیلات مسکن روستایی بدهند و اعلام می‌کنند منابع ندارند و اعطای تسهیلات در روستاها با یک روند کُند پرداخت می‌شود بنابراین پیگیر هستیم تا جلسه‌ای با مسئولان ارشد بانک‌ها و جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری داشته باشیم تا بر تسهیل پرداخت ها تأکید و مشکلات مرتفع شود.

مهدیان در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد سقف تسهیلات برای سال آینده از ۲۰ میلیون تومان فراتر برود، گفت: سهمیه هر سال در اواخر سال ابلاغ می‌شود، بنابراین سهمیه سال ۹۶ در پایان امسال ابلاغ خواهد شد، اما در مورد افزایش سقف تسهیلات نیز صحبت کردن از آن زود است.

وی افزود: به نظر می‌رسد این سقف افزایش نیابد، چراکه روستائیان در پرداخت اقساط مشکل دارند.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *