١٠٠ میلیارد تومان برای عمران روستاهای استان بوشهر اختصاص یافت

اشتراک گذاری این مطلب:

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان سال قبل از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی برای عمران روستاهای استان بوشهر اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دهیاری باغان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، سیدمحمدحسن باستی در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهربا تاکید بر توجه به عمران و زیرساخت‌های روستایی اظهار داشت: سالانه بخشی از اعتبارات و بودجه‌ها صرف زیرساخت‌ها و عمران مناطق روستایی می‌شود که توزیع این اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی انجام می‌شود.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات از محل عوارض آلایندگی برای عمران روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: سال گذشته ۱۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده و عوارض آلایندگی برای عمران روستاهای استان بوشهر اختصاص یافت.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر، یکی از مشکلات در توسعه روستایی را تعدد مراکز برنامه‌ریز، تصمیم ساز و تصمیم گیرنده دانست و افزود:سالانه ۵۰ تا ۸۰ درصد بودجه استان بوشهر از سوی دستگاه‌های مختلف در مناطق روستایی هزینه می‌شود.

باستی بیان کرد: افزون براعتبارات تخصیصی شهرستان‌ها، از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حوزه معاونت توسعه روستایی و قرارگاه خاتم الانبیاء به صورت مستقیم اعتباراتی به روستاها تزریق می‌شود ولی بازهم مشکلات روستاها همچنان وجود دارد.

وی، این اعتبارات به صورت جزیره‌ای در روستاها هزینه که اگر با برنامه ریزی انجام شود بسیاری از مشکلات موجود در این مناطق برطرف می‌شود.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت استان بوشهر در شهرها سکونت دارند گفت: اکنون ۳۰ درصد جمعیت استان بوشهر در ۶۲۴ روستا سکونت دارند.

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاهی بنویسید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*


لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *